POMAGAMY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

 

Stowarzyszenie Przeworsk – Powiat Bezpieczny w Przeworsku, jak co roku włącza się w obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem organizując na terenie województwa podkarpackiego wsparcie prawników i psychologów dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, świadków oraz osób im najbliższym.

Dyżury odbywają się w dniach od 22 do 28 lutego 2021 r. w Okręgowym Ośrodku Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Sanoku oraz w sześciu Lokalnych Punktach Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w: Krośnie, Dukli, Jaśle, Brzozowie, Lesku i w Ustrzykach Dolnych, a także pod telefonem: 531 995 236.

Idea ta związana jest z Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw  obchodzonym w dniu 22 lutego. 
W Polsce ten dzień jest również ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw (Dz.U. nr 59 poz. 517), która wskazała na konieczność stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz podejmowania działań na rzecz poprawy ich położenia.  Obchody Tygodnia mają zwrócić uwagę na potrzeby tych osób  oraz przynieść im skuteczną pomoc.